Ana içeriğe atla

ikon Program Hakkında

İşletme lisans programı, ulusal ve/veya uluslararası (özel ya da kamu) iş ortamında muhasebe, finans, üretim, operasyonel işlemler, insan kaynakları, kalite yönetimi, proje yönetimi, iş geliştirme, strateji geliştirme, uluslararası operasyonlar, pazarlama, denetim gibi alanlarda uzman, yönetici, danışman ve/veya araştırmacı olarak kendine yer bulabilecek ya da donanımlı bir girişimci olarak kendi işini kurabilecek mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

resim1

 

ikon2ASBÜ İşletme Farkı

ASBÜ İşletme, öğrenciler için sıradan bir işletme okulu değildir. Öğrencileri iş dünyasına entelektüel düşünebilme, analitik ve kritik karar verebilme, belirli bir sorunu araştırmacı bakış açısıyla ele alıp çözebilme ve uluslararası ortamda etkili iletişim kurabilme yetkinliklerinin ileri düzeyde kazandırıldığı bir yerdir.

ASBÜ İşletme lisans programında dersler, araştırmaları dünya çapında saygın uluslararası dergilerde yayımlayan, proje ve danışmanlık deneyimi bulunan, uluslararası düzeyde tanınan, yüksek eğitim ve araştırma standartlarına sahip seçkin bir akademik kadro tarafından verilmektedir. ASBÜ İşletme Bölümünde öğretim üyelerinin tamamı yurt dışı eğitim ve/veya araştırma deneyimine sahiptir.

 resim2

ASBÜ İşletme lisans programının öğretim dili %100 İngilizce'dir. Ayrıca, ASBÜ öğrencilerinin seçtikleri ikinci bir yabancı dili de (Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Farsça, Ermenice, Çince veya Japonca) öğrenme imkânı bulunmaktadır.

ASBÜ İşletme lisans programında bilgi paylaşımı sadece tek taraflı aktarımla yapılmamakta, vakalar, örnekler, simülasyonlar ve gerçek hikâyeler üzerinden karşılıklı etkileşime dayalı bir ortamda teknoloji desteğinden yararlanılarak gerçekleştirilmektedir.

Öğrenciler, öğretim üyelerinin yürüttüğü araştırma projelerinde yer alabilme olanağı bularak araştırma deneyimi kazanmakta ve entelektüel birikimlerini arttırabilmektedirler.

ASBÜ İşletmenin eğitim programı, % 30 oranında uluslararası öğrencilerin bulunduğu çok uluslu bir ortamda gerçekleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. 

 

 

İş Olanakları

 

dif3

 

ASBÜ İşletme mezunları için ulusal ve uluslararası şirketler ve organizasyonlar ile kamu kuruluşlarında çok değişik alanlarda çalışma fırsatı vardır.  Mezunlarımızın yapabilecekleri işlerden bazıları şunlardır: Özel sektörde muhasebe, finans, üretim, insan kaynakları, kalite yönetimi,yurt-içi yurt-dışı satış-pazarlama, denetim, iş geliştirme,strateji geliştirme, proje yönetimi,tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda uzman,analist,danışman, yönetici ya da araştırmacı olarak çalışma olanağı vardır. 

ASBÜ işletme mezunları, kamuda da, kaymakam, idari hakim ya da mali ve idari işler, personel/insan kaynakları, denetim, strateji geliştirme gibi alanlarda uzman/uzaman yardımcısı,yönetici ya da denetçi olarak çalışabilirler.

ASBÜ işletme çok dilli bir eğitim olanağı sunduğundan, ASBÜ işletme mezunlarının uluslararası şirket ve organizasyonlarda da kendilerine yer bulabilme fırsatı bulunmaktadır. 

Diğer yandan, ASBÜ işletme öğrencilerini girişimci olmaya yönelik  de hazırladığından, ASBÜ işletme mezunları kendi işlerini kurmakta da zorlanmayacaklardır. 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.