Ana içeriğe atla
Prof. Dr. Erdal AKDEVE

Yönetim ve Strateji, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetim, Teknoloji Politikaları, Endüstriyel Örgütlenme (Sanayi Kümeleri) ve İşbirliği alanlarında çalışmaktadır.

- Sosyal İnovasyon Merkezi (ASBÜ-SİM) Müdürü

- Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı

- ASBÜ Sosyokent TGB Projesi Koordinatörü


- Yönetim ve Strateji, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetim, Teknoloji Politikaları, Endüstriyel Örgütlenme (Sanayi Kümeleri) ve İşbirliği alanlarında çalışmaktadır.

- Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliği alanında danışmanlık ve projeler yürütmektedir.

- Ülkemizde gelişmekte olan Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik alanında bilimsel araştırma projeleri ve akademik yayın katkıları mevcuttur.

- Kamu'da İnovasyon alanındaki araştırma ve projelerin geliştirilmesinde aktif çaba göstermektedir.

- Pratik hayatta iş geliştirme ve network yönetimi alanında danışmanlık deneyimi bulunmaktadır.

- Sanayi örgütlenmesi ve teknoloji geliştirme bölgesi konusunda projeler ve somut yapıların kurulması-işleyişi konusunda katkıları bulunmaktadır.Biyografi

Erdal Akdeve (Prof. Dr.), lisans (1999) derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi, yüksek lisans (2002) derecesini İsveç-Göteborg Universitesi ve doktora (2009) derecesini Ankara Üniversitesi yanında ODTÜ TEKPOL'de yürütmüş olduğu çalışmalarla tamamlamıştır. 2014 yılında yönetim ve strateji alanında doçent olmuştur. 2003-2006 yılları arasında Ankara-İvedik Organize Sanayi Bölgesinin Bölge Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Çeşitli sektörlerde yatırım-yönetim danışmanlığı ve uluslararası çeşitli projeler yürütmüştür. 2009-2015 yılları arasında TOBB Bünyesinde Makine Sektörü ve Müteahhitler Sektörü Meclislerinde akademik danışmanlık yapmıştır. 2011-2015 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Rekabet Araştırmaları Merkezi Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2015 ve 2016 yılları arasında ASBÜ Genel Sekreterliği görevinde bulunmuştur. Stratejik yönetim, girişimcilik ve İnovasyon yönetimi, sanayi kümeleri, işbirliği ve rekabet istihbaratı alanında akademik çalışmalarda bulunan Erdal Akdeve, şu an öğretim üyesi olduğu ASBÜ’de Sosyal İnovasyon Merkezi Müdürlüğü, Teknoloji Politikaları-İnovasyon Yönetimi ABD Başkanlığı ve ASBÜ Sosyokent TGB Projesi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları Anabilim Dalı ve TOBB ETÜ İşletme Anabilim Dalı'nda lisansüstü dersler vermektedir. Çeşitli Ulusal ve AB Hibe Programlarında proje değerlendirmesi ve proje yürütücülüğü deneyimi bulunmaktadır. 2014 yılından beri İsveç'in Konya-Kulu Fahri Konsolosluğu görevini sürdüren Erdal Akdeve aynı zamanda Swedish Alumni Network Turkey Liderliğini yürütmektedir.


Araştırma Alanları

Yönetim ve Strateji, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetim, Teknoloji Politikaları, Endüstriyel Örgütlenme (Sanayi Kümeleri), İşbirliği


Verdiği Dersler

- Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi (Yüksek Lisans)

- Modern Yönetim Yaklaşımları (Yüksek Lisans)

- Güncel Konular Modülü (Yüksek Lisans)

- İnovasyon Yönetimi (Yüksek Lisans)

- Strategic Human Resource Management (Yüksek Lisans)

- Social Aspects of Innovation (Yüksek Lisans)

- HRM Systems and Applications (Doktora)

- Innovation Relations and SMEs (Doktora)


Video ve Görseller

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.