Ana içeriğe atla
Doç. Dr. Çağrı KOÇ

Lojistik, tedarik zinciri yönetimi ve yöneylem araştırması alanlarında çalışmaktadır.

Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı (2019-)

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı (2019-)

"Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır" Mustafa Kemal Atatürk


 • Yolcu taşımacılığı, yük ve kargo dağıtım operasyonlarının modellenmesi ve optimizasyonu konularında çalışmaktadır.

 • Ulaştırma operasyonlarından kaynaklı emisyonun azaltılmasına matematiksel modeller ve algoritmalar geliştirerek katkı sunmaktadır.

 • Evde bakım sağlık hizmetlerinde, elektrikli araçların entegrasyonu, rotalanması ve çizelgelenmesi konusunda TÜBİTAK Kariyer projesi yürütmektedir. 

 • SCI/SSCI indeksinde (çoğunluğu Q1 kategorisinde) yer alan uluslararası prestijli dergilerde 25'den fazla akademik makalesi yayınlanmıştır.

 • Akademik çalışmaları 1000'den fazla atıf almış, birçok dergi tarafından en çok okunan makaleler kategorisinde sınıflandırılmıştır.

 • Dünyanın "En Etkili Bilim İnsanları" arasında yer almaktadır.Biyografi

Çağrı Koç (Doç. Dr.), ASBÜ İşletme Bölümü’nde 2017’den beri öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Kanada’da HEC Montreal bünyesinde Canada Research Chair in Distribution Management ve CIRRELT'de doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır (2015-2017). Doktora derecesini İngiltere’de Southampton Üniversitesi'nden aldığı bursla İşletme Fakültesi’nde Prof. Dr. Tolga Bektaş, Prof. Dr. Gilbert Laporte ve Prof. Dr. Ola Jabali danışmanlığında Endüstri Mühendisliği (2015) alanından almıştır. İngiltere Yöneylem Araştırması Akademisi tarafından “En İyi Doktora Tezi Ödülü”ne (2015), TÜBİTAK tarafından "Kariyer Ödülü"ne (2019) ve Southampton Üniversitesi tarafından Lisansüstü Yayın Ödüllerine layık görülmüştür. Southampton Üniversitesi, ASBÜ, TOBB ETÜ ve AYBÜ'de lisans ve lisansüstü düzeyde dersler vermiştir. Çeşitli üniversitelerde, araştırma merkezlerinde, konferanslarda ve çalıştaylarda davetli konuşmacı olarak seminerler vermektedir. Akademik uzmanlık alanı, matematiksel ve sezgisel optimizasyon tekniklerinin lojistik ve tedarik zinciri yönetimi problemlerine uygulanmasına yoğunlaşmıştır. Transportation Research Part B ve C, European Journal of Operational Research, Computers & Operations Research, International Journal of Production Economics, International Transactions in Operational Research, Journal of the Operational Research Society ve Flexible Services & Manufacturing Journal gibi uluslararası prestijli hakemli dergilerde birçok akademik makalesi, Springer, CRC Press gibi uluslararası yayın evlerinde kitap bölümleri ve çok sayıda hakemli konferans bildirisi bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen ASBÜ Ulaştırma & Lojistik Çalıştaylarının (ASBU Transportation & Logistics Workshops) koordinatörlüğünü yapmaktadır.


Araştırma Alanları

Yöneylem araştırması, matematiksel ve metasezgisel optimizasyon, ulaştırma, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, araç rotalama ve çizelgeleme problemleri.


Verdiği Dersler
 • Operasyon Yönetimi
 • Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Yönetim Bilimine Giriş
 • Yöneylem Araştırması
 • İnsani Yardım Lojistiği

Video ve Görseller

" " " " " "