Ana içeriğe atla
Prof. Dr. Çetin ÖNDER

Kurumsal değişimin sendikacılık ve yükseköğretim sistemi gibi örgütsel alanlardaki etkisi, iş-siyaset ilişkileri konularında araştırmalar yapmaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü (2019-)

Yöntem Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (YEUAM) Müdürü (2017-)

İşletme Bölüm Başkanı (2016-2017)

"Fikirlerinizin sıra dışı olmasından korkmayın, çünkü bugün kabul gören her fikir bir zamanlar sıra dışı görülmekteydi." Bertrand Russell


  • Türkiye'de sendikacılığın tarihsel gelişimini nicel veriler ve örgüt kuramları aracılığıyla ilk inceleyen akademisyendir.
  • Türk yükseköğretim sistemi üzerinde kurumsal etkileri farklı düzeylerde büyük miktarda nicel verilerle ilk inceleyen akademisyendir.
  • Araştırma yöntemleri ve çok değişkenli nicel veri analizi konularında uzmandır.


Biyografi

Çetin ÖNDER, lisans derecesini 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden, yüksek lisans derecesini 1998 yılında University of Glasgow'dan, doktora derecesini ise 2006 yılında Sabancı Üniversitesi yönetim organizasyon programından almıştır. 1996-2001 yılları arasında ticari bankacılıkta çalışan Çetin ÖNDER, akademik kariyerine 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde başlamış, ardından Başkent Üniversitesi (2008-2011) ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde (2011-2016) çalışmıştır. 2016 yılından bu yana Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nde çalışan Çetin ÖNDER'in kurumsal değişim, örgütsel alanlarda değişim, iş-siyaset ilişkileri, yönetim uygulamalarının yayılımı, örgütsel tarih konularında çalışmaları vardır. Araştırmaları önde gelen ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış olan Çetin ÖNDER, örgüt kuramı, araştırma yöntemleri ve veri analizi konularında ders vermekte, araştırma ve kalkınma projeleri yürütmektedir.


Araştırma Alanları

Örgütesel alanlarda değişim

Örgütsel tarih

İş-siyaset ilişkileri


Verdiği Dersler

MAN604 Research Methods and Publication Ethics

MAN605 Organization Theory

MAN607 Multivariate Data Analysis

ISL719 Organizational Development and Change

YON703 Organization Theory


Video ve Görseller

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.