Ana içeriğe atla
Dr. Öğr. Üyesi Ali DURDU

Steganografi, Veri Gizleme, Güvenli İletişim ve Yazılım çalışmalarıyla tanınan bir akademisyen.

  • ASBÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı
  • ASBÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü
  • ASBÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi

[ Asla umutsuzluğa düşmeyin; ama eğer düşerseniz, umutsuzca çalışmaya devam edin. Edmund Burke ]


  • Steganografi, Steganaliz, Veri Gizleme, Güvenli İletişim ve Kaotik sistemler konularında ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yapmaktadır.   
  • Yazılım konularında üniversitelerin ihtiyaç duyduğu sistemlere hakim ve bu sistemlerin geliştirilmesi konusunda uzun yıllar çalışmalar yapan az sayıda akademisyenden birisidir.


Biyografi

Ali DURDU (Dr. Öğr. Üyesi), 2007 yılında lisans, 2012 yılında yüksek lisans ve 2016 yılında doktora derecesini Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden almıştır. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Yazılım Uzmanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezine atanarak aynı görevine devam etti. 2013 yılında Sakarya Üniversitesinde Adapazarı Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2018 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. 2017 yılında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak atandı ve görevine halen devam etmektedir. Steganografi, Steganaliz, Veri Gizleme, Güvenli İletişim ve Kaotik sistemler konularında ulusal ve uluslararası dergilerde ve kitaplarda yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.


Araştırma Alanları

Steganografi, Steganaliz, Veri Gizleme, Güvenli İletişim, Kaotik Sistemler ve Yazılım.


Verdiği Dersler

Video ve Görseller

Ali DURDU   Üniversite Dış mekan